top of page
"Amis" veterinārā klīnika Rīgā

Ask your question to the veterinarian

Thanks!

The experienced veterinarians at Ami's clinic will answer your frequently asked questions about pet care and illnesses.
 • Vēlējos pajautāt, kāpēc suns ēd zāli? Mans suns gandrīz katru dienu ēd zāli.
  Labdien Inita! Visi suņi un citi gaļēdāji ēd zāli. Tas pieder pie dzīvnieku normālas fizioloģijas, tādā veidā gaļēdāji attīra kuņģa -zarnu traktu, zāle kalpo kā papildus šķiedrviela nodrošinot labāku zarnu evakuāciju un izraisa arī fizioloģisku vemšanu, kas sunim ir normāli.
 • Labdien,mans 3 gadas jorkšīras terjers ēd savas kakas,ko tas varētu nozīmēt un kā to dabūt nost. Baroju ar Rojal Canin un ēd vēl vitamīnus Canin +. Paldies!
  Labdien! Šāda problēma ir daudziem suņiem dažādu šķirņu, saistīta 1. ar instinktiem kas mantoti no senčiem(novērst var ar stingru dresūru) 2. ar iegūtiem niķiem (novērst var ar stingru dresūru) 3. ar nepietiekamu barības pārstrādi organismā un fermentu trūkumu(novērst var ar barības maiņu)
 • Labdien. Ir sesks, 8 menesi vecs. Loti smird un laiž savu smaku. Velos izkastret vai dziedzerus izgriezt. Cik tas maksas?
  Dziedzerus operēt neiesakam, bet kastrācija ir vēlama - cena 35.00 EUR, ar cenām iepazīties var šeit: pricelist, var ievietot arī implantu, kas seskam būtu labāks risinājums. Ieplānotā kastrācija
 • Labdien. Man ir tads jautajums, vai vajag pieteikties rindai uz rentgenu?
  Noteikti vēlams pieteikties. Tālr. 29 400 944
 • Labdien, Kāds būtu sunim nekaitīgākais variants kā izvairīties no ērcēm (dzīvojam ļoti ērčainā vidē) – aptiekās nopērkamā siksna (ap 40 EUR) vai skaustā pilināmie pilieni? Paldies! Ar cieņu Agnese
  Sveiki! Izvēloties aizsardzību pret ērcēm un citiem ektoparazītiem vērtējami divi kritēriji 1.medikamenta toksiskums; 2.dzīvnieka aizsardzības efektivitāte; Toksiskums abiem medikamenta veidiem ir aptuveni vienādi mazs. Efektivitāte kvalitatīviem pilieniem ļoti laba jālieto pret ērcēm regulāri katru mēnesi, kakla siksnas lielākā daļa ar atbaidošu darbību ērčainā apvidū var būt nepietiekama, kakla siksna Foresto(http://www.veterinaaria.ee/public/files/Foresto-ipasniekiem-lv.pdf)ir efektīva un ne tikai atbaida bet arī nogalina ērces pirms tās ir iesūkušās un tādējādi neivada organismā kaitīgās vielas gluži tāpat arī skausta pilieni. Foresto kakla siksna maksā ap 40 EUR, ja dzīvniekam nav individuālas nepanesamības mazāk kaitīga varētu būt kakla siksna(darbojas 8 mēneši). Arī pilieni nekādas blakusparādības nerada un ir efektīvi, bet jāpilina katru mēnesi. Ar cieņu, veterinārārsts Māris Valtiņš
 • Labdien, man mājās ir 2 gadus vecs mazais dekoratīvais trusis ( meitene) nu jau 8 dienā ka neēd un dzer ļoti maz ūdeni. Izsaucu uz mājām vet ārstu, kas apskatīja trusīti un teica ka iespējams viņai lauzts žoklis.
  Atbild veterinārārsts Māris Valtiņš. Trušiem žoklis tiešām var būt lauzts, truša zobi aug nepārtraukti un saknes var izaugt cauri žoklim, žoklis kļūst trausls – pat uzkožot barību var pārlūzt. Lai to konstatētu un saprastu vai var konkrēto žokli restaurēt vajadzīgs RNTG uzņemums, ja salabot nevar labāk iemidzināt.
 • Cik maksa sterilizācija kaķenei?
  Atbilde: 40.00€
 • Cik pie Jums maksā kastrēt kaķi?
  Atbilde: 25.00€
 • Labdien! Vēlos pajautāt, kā iztīrīt kaķa kažoku no dīzeļdegvielas? Vai tas, ka kaķis pats mazgā netīro kažoku var atstāt kādas sekas uz kaķa veselību?
  Labdien! Kaķis pēc iespējas ātrāk jāizmazgā ar kaķu šampūnu (jūtīgai ādai), jo var notikt pašsaindēšanās vielai uzsūcoties caur ādu un ielaizot
"Amis" veterinārā klīnika Rīgā
AMISLOGO_edited.png
bottom of page