top of page

Kā aizsargāt suņa ķepas ziemā


❄️Taisnība, ka āra suņi un citi mājdzīvnieki ir sajūsmā par sniegu un ziemā, šķiet, dzīvo savu labāko dzīvi, taču pavisam zema temperatūra un sāls vai citu ķimikāliju sajaukums ar sniegu uz zemes, suņa nepasargātām ķepām tomēr liek veikt dažus piesardzības pasākumus pirms kopīgām ziemas pastaigām.


👉Pēc padoma par labāko risinājumu tieši jūsu mīlulim droši vērsieties pie mums "Ami's" klīnikā

Pirmkārt, novērtējiet sava suņa vispārējo veselību

Lai gan ķepu kopšana patiešām ir galvenā problēma ziemā, neaizmirstiet par dzīvnieka vispārējo veselības stāvokli un vispirms novērtējiet, vai jūsu suns ir pietiekami vesels ziemas pastaigām un izbraucieniem.

Dodieties uz veterināro pārbaudi: vismaz piezvaniet savam veterinārārstam, lai saņemtu padomu, ja jūs kas uztrauc. Tādas diagnozes, kā sirds problēmas vai diabēts var ietekmēt suņa spēju regulēt temperatūru un enerģijas līmeni aukstumā. Ja jūsu mājdzīvniekam ir izrakstītas zāles artrīta sāpju mazināšanai, pārliecinieties, ka viņi saņem devu pirms dodieties ziemas piedzīvojumos. Profilakse labāk nekā ārstēšana: šī senais medicīnas izteiciens ir aktuāls joprojām.


Vai tavs mājdzīvnieks ir gatavs ziemai?


Lielākoties, “arktiskās” šķirnes suņi, piemēram, haskiji, samojedi un malamuti, labi jūtas ziemā, jo tiem ir biezs kažoks un pavilna, biezas tauku nogulsnes zem ķepu spilventiņiem un spēcīga asinsrites sistēma. Citām šķirnēm šīs īpašības nav tik izteiktas.

Ja jūsu suns kādu laiku uzturas sniegā un ārējais kažoks savāc tikai sniegu, bet neveido ledu, tā ir zīme, ka tas ir pietiekami labi pielāgojies ziemai. Ja redzat, ka veidojas daudz ledus, tā ir zīme, ka jums ir jāveic papildu piesardzības pasākumi, lai jūsu suns būtu pietiekoši silti.

Kā rūpēties par suņa ķepām ziemā

Tā kā ledus un aukstums var īpaši apgrūtināt ķepas, tām ikdienā ir jāpievērš īpaša uzmanība.

Pārbaudiet sava suņa ķepu spilventiņus, lai pārliecinātos, ka nav savainojumu, ko aukstais laiks varētu vēl pasliktināt.

Apgrieziet mājdzīvnieka nagus: vienmēr ir prātīgi, ka suņa nagi ir kārtīgi apgriezti: lauzts nags dažreiz var asiņot, un tas ir sarežģījums, ko jūs nevēlaties ziemā. Turklāt garie nagi var izplest kāju pirkstus tālāk vienu no otra, kad jūsu suns pastaigājas, kas vēl vairāk paver jutīgo vietu starp pirkstiem sniega un ledus uzkrāšanai.


Izmēģiniet ziemas zābaciņus savam sunim: Daudzi suņu īpašnieki nekavējoties domā par zābaciņiem kā acīmredzamāko veidu, kā aizsargāt ķepas. Un tā ir pilnīga taisnība, ka zābaciņi ir lielisks risinājums ziemas ķepu aizsardzībai — ja jūs iegādājaties pāri, kas pareizi pieguļ, un veltāt laiku, lai aklimatizētu savu suni pie to valkāšanas. Ir svarīgi arī atkārtoti pārbaudīt un noregulēt piemērotību pēc apmēram 15 minūtēm, kad suns tos ir pavalkājis arī ārpus telpām. Izmantojiet suņu ķepu vasku vai aizsargkrēmu: labākais veids, kā novērst ledus bumbiņu veidošanos uz suņu ķepām, ir vispirms novērst sniega pielipšanu pie tām. Kad sniegs sakrājas, suņa ķermeņa siltums var izkausēt sniegu un pēc tam to sasaldēt ledus gabalos. Suņa ķepu apstrādāšana ar aizsarglīdzekļiem, piemēram, "Vet expert paw protection" aizsargkrēmu vai 'Over protection" ķepu vasku, palīdz novērst sniega pielipšanu pie tā ķepām. Šie ķepu vaski ir arī izstrādāti tā, lai tie nebūtu toksiski, ja suns vasku laiza.
Kā uzturēt suņa ķermeni siltu

Suņa ķermenis dod priekšroku sirds siltumam, nevis ekstremitāšu siltumam, tāpēc lietas, kas uztur veselīgu vispārējo siltuma līmeni, palīdzēs saglabāt siltas arī ķepas.

Saģērbiet savu suni silti: jūsu suņa kažoks un pavilna kalpo kā jauks pamatslānis. Ja temperatūra ir pietiekami zema, apsveriet iespēju pievienot džemperi vai suņu jaku kā ārējo slāni, īpaši attiecībā uz šķirni, kas nav arktiska.

Barojiet savu suni ar augstu kaloriju barību: suņi metabolizē barību, lai saglabātu siltumu, tāpēc ziemā viņiem ir jāuzņem vairāk kaloriju un ogļhidrātu. Tomēr pārliecinieties, ka jebkura jauna barība tiek pārbaudīta mājās, lai pārliecinātos, ka jūsu suns to labi panes.

Dodiet savam sunim biežāk padzerties: auksts gaiss ir sauss gaiss, un suņa elsošana izspiež ūdeni ar katru elpas vilcienu. Tāpēc noteikti dodiet savam četrkājainajam draugam daudz ūdens jūsu ziemas izbraucienos. Kā arī, labāk darbosies remdens ūdens, jo jūsu sunim nebūs jātērē kalorijas, lai to sasildītu.

Atpūtas laikā turiet suni siltumā un prom no vēja: aktivitātes rada siltumu, tāpēc kustīgs suns parasti ir siltāks suns. Atpūšoties, meklējiet vietu, kas ir aizsargāta no vēja. Var palīdzēt arī mitrumizturīgs sēžamais paliktnis.


Pievērsiet uzmanību hipotermijas jeb ķermeņa atdzišanas pazīmēm

Nespēks, saritināšanās, nevēlēšanās kustēties un drebuļi ir pazīmes, ka jūsu suns cīnās ar aukstumu. Kad tās pamanāt, ir pienācis laiks saīsināt pastaigu un doties atpakaļ siltumā. Mazie suņi mēdz būt jutīgāki pret aukstuma ietekmi, tāpēc, ja tas ir iespējams, labāk suni atpakaļ siltumā nest uz rokām.

Ziema ir piemērots laiks siltām vannām

Siltas vannas vai vismaz ķepu mazgāšana siltā ūdenī ir svarīga dažādu iemeslu dēļ:

• Ķepu vasks vieglāk pielīp pie tīrām ķepām.

• Silts ūdens palīdz noņemt uzkrājušos ledus pēc pastaigas.

• Siltas vannas ir arī lielisks veids, kā sasildīt atdzisušu suni.

• Kad jūs atgriežaties mājās no pastaigas pa pilsētu, mazgājot ķepas, var noņemt sāli un ķīmiskos atledošanas līdzekļus, ar ko jūsu suns var noteikti saskarsies ejot pa ietvēm.

Commenti


bottom of page