top of page
Kirurgija amis.png

DZĪVNIEKU ĶIRURĢIJA

Veterinārā klīnika “Ami`s”, jau sen ir sevi apliecinājusi veterinārās ķirurģijas jomā. Mūsu speciālisti visaugstākajā līmenī veic tādas manipulācijas, kā:​​

DZĪVNIEKU STERILIZĀCIJA UN KASTRĀCIJA

STOMATOLOĢISKĀS UN MUTES DOBUMA OPERĀCIJAS

ONKOLOĢISKĀS OPERĀCIJAS

Ja Jūsu mājas mīlulim ir vajadzīga prasmīga ārstēšana, veterinārā klīnika “Amis” ir gatava sniegt profesionālu palīdzību. Kvalificēti speciālisti piedāvā mūsdienīgas ārstēšanas metodes, kuru vidū tiek pielietota arī dzīvnieku ķirurģija.

Kā zināms, ķirurģiska iejaukšanās ir nepieciešama tajos gadījumos, kad terapeitiskā ārstēšana vairs nespēj palīdzēt vai ir vajadzīga operatīva iejaukšanās dzīvnieka glābšanai. Jebkurā gadījumā šāda palīdzība tiek sniegta, pielietojot vienīgi mūsdienīgu aparatūru un pārbaudītas metodikas

Dzīvnieku ķirurģija – diezgan sarežģīts un pretrunīgs process. Jo dzīvnieki atšķirībā no cilvēkiem nespēj paskaidrot – kur un kas sāp un kāda rakstura sāpes tās ir.

 

Vairumā gadījumu izpalīdz netiešā diagnostika. Protams, ka par lielisku atbalstu kalpo brīnišķīgi aprīkotā klīnikas “Ami`s” laboratorija, kurā iespējams operatīvi iegūt visas nepieciešamās analīzes. Tāpat arī nepieciešamības gadījumā veterinārs var veikt izmeklēšanu ar ultraskaņu vai nozīmēt rentgenu. Tādā veidā iespējams daudz vienkāršāk savlaicīgi lokalizēt apvidu, kur nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

"Amis" Veterinārā klīnika Rīgā
"Amis" Veterinārā klīnika Rīgā
"Amis" Veterinārā klīnika Rīgā
"Amis" Veterinārā klīnika Rīgā
Pirmsoperācijas gatavošanās posms
Anestēzija un tās saskaņošana

Pirmās darbības saistītas ar dzīvnieka sagatavošanu operācijai. Noteikti jāatceras, ka operācijas dienā dzīvnieku nav vērts barot, drīkst vienīgi dot dzert. Dienu pirms operēšanas dzīvnieks ir jānomazgā ar antiseptisku šampūnu. Pirms atsevišķām operācijām ir jāveic attīroša klizma.

Par galveno posmu dzīvnieka ārstēšanā kļūst dzīvnieka anestēzijas iepriekšēja saskaņošana ar saimnieku.

Anestēzija dzīvniekiem – tas nav mazsvarīgs posms. Kopā ar dzīvnieka īpašnieku tiek apspriests, kāds anestēzijas veids būs pielietojams: vietējā vai vispārējā narkoze. Četrkājaino mīluļu saimniekus bieži interesē jautājums, cik ilgu laiku dzīvniekiem pēc operācijas saglabāsies narkozes iedarbība, kā dzīvnieks jutīsies pēc operācijas un citi.

Uzmanību!

Atbilstoši Latvijas Republikas likumdošanai, plānojot operācijas ar anestēziju ir nepieciešams parakstīt “Vienošanos par piekrišanu anestēzijai”.

ĶIRURGS VETERINĀRS NE TIKAI VEIC OPERĀCIJU, BET ARĪ SEKO LĪDZI JŪSU MĀJDZĪVNIEKA VESELĪBAI VISĀ PĒCOPERĀCIJAS ATVESEĻOŠANĀS PERIODĀ, JA DZĪVNIEKS IEVIETOTS STACIONĀRĀ

Ja nav iespējams (vai nav vēlēšanās) atstāt savu mīluli stacionārā, tad dzīvnieka īpašnieks tiek ļoti sīki informēts par piesardzības pasākumiem un kopšanu pēcoperācijas laikā.

"Amis" Veterinārā klīnika Rīgā

DZĪVNIEKU KASTRĀCIJA

Lai izvairītos no nevēlamiem pēcnācējiem, lielākā daļa dzīvnieku saimnieki izvēlas savu mājdzīvnieku kastrēt/sterilizēt. Aktīvas meklēšanas periodos, kastrācija var palīdzēt novērst vai samazināt suņu agresīvo uzvedību un interesi par kucēm, novērst teritorijas iezīmēšanu un uzlabot mājdzīvnieka spējas klausīt saimnieku.

ĶIRURĢISKA KASTRĀCIJA
 • Kaķenes sterilizācija  prasa samērā nopietnu ķirurģisku iejaukšanos, kad operācijas laikā tiek izņemtas olnīcas un dzemde. Procedūra tiek veikta pilnā narkozē, tāpēc kaķi nedrīkst barot vismaz 6-8 h pirms operācijas. Pēc operācijas, veterinārārsts rūpīgi instruē mājdzīvnieka saimnieku par pēcoperācijas mājdzīvnieka aprūpi un brūces kopšanu. Kaķeni drīkst sterilizēt apm. no 6 mēn. vecuma.

 • Runča kastrācija nozīmē sēklinieku izņemšanu operācijas laikā,  pilnā narkozē, tāpēc kaķi nedrīkst barot vismaz 6-8 h pirms procedūras. Pēc operācijas, veterinārārsts rūpīgi instruē mājdzīvnieka saimnieku par pēcoperācijas mājdzīvnieka aprūpi un brūces kopšanu. Runci drīkst sterilizēt apm. no 6 mēn. vecuma

IMPLANTU IEVIETOŠANA - inovatīvs risinājums!
 • Mūsu veterinārā klīnika veic implantu ievietošanu suņiem, lai uz kādu laiku nomāktu dzimumfunkcijas
   

 • Seskiem implanti tiek ievietoti profilaksei un hiperadrenokorticisma ārstēšanai

 • Šāds kastrācijas veids ir līdzeklis, lai nomāktu reproduktīvās funkcijas uz noteiktu laiku. Vēlāk tās atkal iespējams atjaunot. Tas ir lielisks risinājums, kas ļauj izvairīties no kastrācijas. 
   

 • Pašlaik šis sterilizācijas veids tiek uzskatīts par drošāko un efektīvāko ķīmiskās kastrācijas metodi. Nav nekādu traucējumu un blakus iedarbības.

PĒCOPERĀCIJAS PERIODS
 • Pēcoperācijas periodā jārūpējas par Jūsu mājas mīluļu attiecīgu kopšanu: ir svarīgi sagatavot mājās vietu, kur dzīvnieku novietot pēc operācijas, kā arī operācijas rezultātā gūto rētu pasargāšanas līdzekļus. Pie tādiem galvenokārt attiecināmi apsēji, autiņi, apsegi un aizsargapkakles.
   

 • Jau savlaicīgi pārdomājiet, kādā veidā Jūs dzīvnieku transportēsiet pēc ķirurģiskas iejaukšanās. Reabilitācija aizņems neilgu periodu – līdz divām nedēļām mātītēm, līdz nedēļai tēviņiem.

 • Atcerieties, ka dzīvnieks jānovieto siltumā, ir svarīgi katru dienu apstrādāt šuves, virknē gadījumu ir jāiziet antibiotiku lietošanas kurss – pēc konsultēšanās ar ārstu.
   

 • Svarīga ir sesku kopšana: tie ir jāievieto atsevišķā krātiņā, kur nekas un neviens viņiem netraucēs; tualetei jābūt bez augstām sānu malām. Parūpējieties arī par dzīvnieka uzturu: pilnībā iespējams, ka pirmajās dienās viņš atteiksies no ierastās barības, taču ūdens ir jādod obligāti.

UN GALVENAIS - SEKOJIET LĪDZI DZĪVNIEKA STĀVOKLIM. RODOTIES MAZĀKAJĀM AIZDOMĀM, ZVANIET SAVAM VETERINĀRĀRSTAM

Veterinārā klīnika Rīgā – jau sen nav nekāds retums. Tomēr daudzi dzīvnieku turētāji ir pamanījuši, ka ir grūti sameklēt vietu, kurā spētu sniegt pilnīgu pakalpojumu kompleksu pienācīgā līmenī. Veterinārā klīnika “Ami`s” uzskatāmi demonstrē to, ka pie atbildīgas pieejas savai lietai – iespējams piedāvāt visu, sākot no parazītu iznīdēšanas līdz sarežģītām ķirurģiskām operācijām – un tas viss ir pieejams vienā klīnikā.

"Amis" veterinārā klīnika Rīgā
"Amis" veterinārā klīnika Rīgā
"Amis" veterinārā klīnika Rīgā
"Amis" veterinārā klīnika Rīgā
bottom of page