top of page
Brushing Dog's Teeth

STOMATOLOĢIJA

DZĪVNIEKIEM TIEK NOVĒROTAS DAŽĀDAS MUTES DOBUMA SASLIMŠANAS, PARĀDĀS ZOBAKMENS, ATTĪSTĀS PARODONOTOZE UN CITAS SMAGANU UN ZOBU SASLIMŠANAS

Bieži vien mājdzīvnieku īpašnieki vēršas pie mums pēc palīdzības ar vārdiem: “Es nezinu, kā viņam palīdzēt. Viss it kā ir vesels...”

Veterinārā klīnikā "Ami's" veic mutes dobuma apskati un Rentgenoloģisku izmeklēšanu kā arī atbilstošu ārstēšanu vai mutes dobuma higiēnu

Piena zobu
izkrišana
 • Ļoti izplatīta ir problēma, saistīta ar dzīvnieka piena zobu izkrišanu. Medicīnā tā tiek saukta par maldinošo polidentiju. Maldinošais polidentija – tā ir pataloģija, saistīta ar vienlaicīgu piena un sakņu zobu attīstību. Tā ir vērojama gan cilvēkiem, gan arī dzīvniekiem. Veterināra praksē tā ir diezgan izplatīta parādība, kad dzīvniekam ir jāizrauj piena zobi.
   

 • Zobu izraušana dzīvniekiem kļūst par vienu ne nedaudzajiem, bet iedarbīgākajiem viediem šīs problēmas risināšanā.

Parodontoze
 • Viena no nopietnākajām saslimšanām ir dzīvnieku parodontoze – saslimšana, kas saistīta ar patogēno mikrobu vairošanos mutes dobumā.
   

 • Šīs slimības sekas var būt zobu bojāšanās, smaganu iekaisumi, mājdzīvnieka pašsajūtas pasliktināšanās, vispārēja organisma novājināšanās.
   

 • Vienīgi savlaicīga vēršanās pie speciālistiem spēj palīdzēt Jūsu mājas mīluļiem.
   

 • Lai šādas mutes dobuma slimības dzīvniekiem novērstu, ir jāveic savlaicīgi profilakses pasākumi. Jo jebkuru slimību vieglāk ir novērst, nekā ārstēt. Ja slimība ir ielaista, tad vienīgā izeja var būt vienīgi zoba izraušana dzīvniekam.

Mutes dobuma
kopšana
 • Ir svarīgi pastāvīgi sekot līdzi Jūsu mājdzīvnieka mutes dobuma stāvoklim. Nav jāpiemirst par tā imunitātes nodrošināšanu. Nereti ir tie gadījumi, kad dzīvnieks pārmērīgu sāpju dēļ nespēj ēst, tādos gadījumos tiek pielietots parenterālais uzturs.
   

 • Dzīvniekiem ir speciālas zobu birstes (ir svarīgi spēt atšķirt zobu birstes kaķiem un zobu birstes suņiem), kas ļauj rūpīgi iztīrīt zobus un nepieļauj zobu slimību veidošanos. Tāpat arī ir jāizmanto speciāli gēli mutes dobuma apstrādāšanai, atsevišķos gadījumos var lietot hlorheksidīnu dezinficēšanai.
   

 • Ja pret šādām procedūrām attiecās ar pilnu atbildību, tad atveseļošanās ir noteikti sagaidāma.
   

 • Un bez šaubām: izvairieties no tādu produktu iekļaušanas savu mājdzīvnieku uzturā, kā konfektes un citi saldumi, maize, no kuras uz zobiem paliek lipīgs aplikums, kas spēj bojāt mutes dobuma mikrofloru, tā izraisot virkni dažādu saslimšanu.

bottom of page