top of page

🐾🌞 Dārza gardumi mājdzīvniekam: ar ko cienāt droši? 🍓🥒


Kamēr pavadām laiku dārzā, vai kur citur, kur paši cienājamies ar vasaras veltēm, bieži vien mums blakus ir arī mājdzīvnieki, kas arī vēlas nogaršot dārza gardumus. Lasi un uzzini, ar ko droši vari cienāt savu mīluli un no kā labāk izvairīties.


DROŠI GARDUMI


 • Mellenes: ar antioksidantiem bagātās mellenes var būt garšīgs un veselīgs papildinājums tava mājdzīvnieka uzturam vasarā. Bagātas ar vitamīniem un šķiedrvielām, kas labvēlīgi ietekmē gan imūnsistēmu, gan gremošanu – gan suņiem gan kaķiem.

 • Zemenes: satur daudz C vitamīna un šķiedrvielu, zemenes var būt lieliska vasaras uzkoda suņiem un kaķiem. Atceries noņemt lapiņas un piedāvāt tās ar mēru, jo tās satur daudz dabīgo cukuru.

 • Avenes: šie mazie dārza dārgakmeņi ir droši gan suņiem gan kaķiem! Pildītas ar šķiedrvielām un vitamīniem, avenes var būt barojošs papildinājums uzturam.

 • Ērkšķogas: ir droši ēst suņiem! Šīs skābenās ogas ir bagātas ar vitamīniem un antioksidantiem. Piedāvā sunim tās bez kātiņiem.

 • Ķiršu tomāti var būs piemērots tavam sunim, taču ne kaķim. Esi piesardzīgs ar daudzumu. Izvairies piedāvāt pārāk daudz. Kā arī, to kātos un lapās ir savienojums, ko sauc par solanīnu, kas var būt kaitīgs.

 • Gurķi: kraukšķīgie gurķi ir vēss un mitrinošs gardums taviem mājdzīvniekiem. Tajos ir maz kaloriju, un tās var būt atsvaidzinoša uzkoda, kas lieliski piemērota karstajām vasaras dienām. Sagriez tos mazos, viegli sakožamos gabaliņos, lai novērstu aizrīšanās risku.

 • Arbūzs: Šis veldzējošais gardums ir iecienīts daudzu mājdzīvnieku vidū. Tā augstais ūdens saturs var palīdzēt tos atsvaidzināt. Neaizmirstiet noņemt un mizu un izņemt sēklas, pirms piedāvājat to savam pūkainajam draugam.

 • Āboli (var dot tikai bez sēklām): Āboli parasti ir droši mājdzīvniekiem, taču ir svarīgi noņemt sēklas un serdi, jo tie satur nelielu daudzumu cianīda. Laiku pa laikam var piedāvāt ābolu šķēles gan suņim, gan kaķim.
AR ŠO NEDRĪKST CIENĀT


 • Vīnogas un rozīnes: jāuzmanās no vīnogām un rozīnēm, jo pat nelielos daudzumos tās var izraisīt nieru mazspēju - itīpaši suņiem. Turēt šī veltes viņiem nepieejamā vietā.

 • Ķirši: ķiršu kauliņos un kātos ir cianīds, kas ir toksisks mājdzīvniekiem. Lai gan pats mīkstums var būt drošs nelielos daudzumos, labāk izvēlēties citus augļus, lai izvairītos no jebkāda riska.

 • Citrusaugļi: Citrusaugļi, piemēram, apelsīni, citroni un laimi, mājdzīvniekiem var būt pārāk skābi un var izraisīt gremošanas traucējumus. Turklāt citrusaugļi satur savienojumus, kas ir toksiski gan suņiem un kaķiem.


Atceries vienmēr uzraudzīt jebkādu našķu ēšanu


Pirms jebkādas jaunas barības iekļaušanas mājdzīvnieka ēdienkartē, ir svarīgi konsultēties ar savu veterinārārstu, īpaši, ja tavam mājdzīvniekam ir kādi veselības traucējumi. Tāpat kā cilvēkiem, arī mājdzīvniekiem var būt individuāla jutība un alerģijas.

Šovasar palutini savus mīluļus ar drošiem gardumiem, kas piemēroti viņu veselībai, piedāvājot viņiem draudzīgus augļus, dārzeņus un ogas.

bottom of page