top of page

Dienas stacionārs: saudzīga kaķa aprūpe, kurš pārdzīvojis insultu

Updated: Jun 3, 2022

Mājas mīluļa slimība rada papildus rūpes, kuras īpašniekam ir grūti pārvarēt. Cilvēki ir aizņemti, strādā, mācās, tāpēc dažreiz ārsta piedāvājumā ir dienas stacionārs. Daudzus tas biedē. Īpaši, ja runa ir par kaķi. Saimnieks šaubās: vai nepazīstami cilvēki varēs nomierināt viņa pūkaino kompanjonu, atrast kopēju valodu, nodrošināt aprūpi, glāstus, pie kā ir pieradis kaķītis.


Ārstēšanas principi ir vienādi gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Kad ir nepieciešama regulāra ārstniecības preparāta ievadīšana, stāvokļa kontrole, savlaicīga reanimācijas pasākumu sniegšana, cilvēku ievieto slimnīcā. Tādiem pašiem mērķiem kalpo stacionāra nodaļas, kuras piedāvā veterinārā klīnika. Slims kaķis ātrāk izveseļosies speciālista uzraudzībā. Viņam palīdzēs izvairīties no sarežģījumiem, atbrīvos no saslimšanas nepatīkamajām sekām.

 

Kaķim ar insultu nepieciešams dienas stacionārs

Starp daudzajām veselības problēmām ir tādas, kuras grūti izārstēt mājās. Jāsagatavo mazais pacients operācijai, jāseko, vai šuves normāli, sadzīst, jāveic intensīvā terapija, sarežģīta diagnostika – nākas braukt pie veterināra. Bet ja nu šādi pasākumi nepieciešami vairākas reizes dienā?

No insulta un mikroinsulta cieš ne tikai cilvēki. Galvas smadzenes – sarežģīts orgāns un mazākās darbības izmaiņas noved pie neatgriezeniskām sekām. Smadzeņu šūnas slikti pārcieš pat īslaicīgus asinsrites traucējumus, ātri iet bojā un praktiski neatjaunojas. Savlaicīgi novērtēt simptomus – nozīmē izglābt kaķim dzīvību. Mikroinsulta gadījumā, tiek bojāts nenozīmīgs laukums, asinsrite ātri atjaunojas. Savlaicīga ārstēšana pilnībā atjauno smadzeņu funkcijas. Galvenais – nepalaist garām šo momentu. Vēlāka slimības diagnosticēšana var novest pie invaliditātes.

Pastāv vesela rinda iemeslu, kuri provocē patoloģijas attīstību:

  • Liekais svars.

  • Trekns ēdiens.

  • Maza fiziskā aktivitāte.

  • Helminti.