top of page

Dzīvnieku blusas

Mājdzīvnieku īpašnieki regulāri saskaras ar blusu parādīšanās problēmu. Kukaiņi rada bažas dzīvnieku saimniekiem, izraisa diskomfortu kaķiem un suņiem. Veterinārija piedāvā problēmas risinājumu variantus: speciālus sprejus, pilienus skausta daļai, ārstnieciskos šampūnus, kaklasiksnas, tabletes. Kā visefektīvākie tiek uzskatīti profilaktiskie pasākumi. Dzīvnieku aprūpe un telpas apstrāde jāveic atbilstoši ārsta rekomendācijām.

 

Simptomi un diagnostika

Inficēšanās ar blusām notiek ar dažādu smaguma pakāpi, atkarībā no mājdzīvnieka imūnsistēmas stāvokļa un kukaiņu daudzuma: no vieglas formas līdz smagam dermatītam. Saslimšanas simptomi ir:

  • Ādas apsārtums.

  • Patāvīga nieze (kaķis vai suns bieži kasa spalvu).

  • Skrāpējumi koduma vietā.

  • Būtiska spalvas izkrišana.


Iespējamie blakusefekti

Papildus nepatīkamajiem simptomiem, kukaiņu izraisītā infekcija ir bīstama mājdzīvniekiem, jo var izraisīt slimības: helmintozi, mikoplazmozi, dermatītu, alerģiju, anēmiju. Veterinārijas uzdevumos ietilpst sarežģījumu novēršana. Suņu un kaķu blusas ir nedaudz atšķirīgas, taču dzīvnieki var inficēties viens no otra ar jebkuru kukaiņu sugu. Cilvēkiem tās nav bīstamas, taču kodiens var izraisīt alerģisku reakciju.

Par blusu klātbūtni signalizē kukaiņu ekskrementi uz dzīvnieka ādas. Dažbrīd, tā ir vienīgā infekcijas pazīme, jo var būt, ka neparādās citi simptomi.

Taču, bieži vien, suņu aprūpe vai kaķu aprūpe, ārstēšanas laikā ietver dermatīta simptomu novēršanu ar medicīnisko šampūnu palīdzību un pretalerģijas zālēm.


Dzīvnieku aprūpe un ārstēšana

Blusas ir jūtīgas pret terapijas preparātiem, no ektoparazitocīdu grupas. Veterinārija izmanto dažādas blusu zāļu formas. Visdrošākās un ērtākās lietošanā ir pilieni skaustā (Frontline, Advantage, Advantix, Bars). Veterinārā klīnika Ami’s piedāvā ārstu pakalpojumus, kuri veiks diagnostiku un palīdzēs izvēlēties efektīvu līdzekli pret blusām Jūsu mājdzīvniekam.

Blusu inficēšanās gadījumā nepietiek tikai ar preparāta uzklāšanu uz dzīvnieka ķermeņa. Ir jācīnās ar kukaiņiem arī telpās, piemājas teritorijā, kur pārvietojas kaķis vai suns. Izmantojot speciālu šķīdumu vai spreju, jāapstrādā grīdlīstes, grīda, guļvietas un citi piederumi. Var izmantot telpas profesionālās dezinsekcijas pakalpojumus. Turpmāk ieteicama regulāra profilaktiska dzīvnieku apstrāde ar veterinārajiem preparātiem, lai izvairītos no atkārtotas inficēšanās. Šādām procedūrām jākļūst par daļu no suņa vai kaķa aprūpes.

Savlaicīgas veterinārās klīnikas Ami’s apmeklēšanas gadījumā, izārstēšanās prognozes ir labvēlīgas. Mūsu ārsti izvēlēsies optimālo shēmu Jūsu četrkājainajam draugam un sniegs ieteikumus, kāda dzīvnieku aprūpe būs vislabākā.

ความคิดเห็น


bottom of page