top of page

Kādas vakcinācijas ir nepieciešamas kaķiem

Neatkarīgi no tā, vai dzīvnieks staigā pa ielu, vai dzīvo tikai mājā, kaķu vakcinācija ir nepieciešama, jo bīstamo slimību izraisītāji var nokļūt mājās ar apaviem, gaisu vai atkritumiem, kā arī atrasties uz pārtikas produktiem. Savlaicīga vakcinācija ir mājas mīluļa drošības ķīla un ļauj izvairīties no nopietnām sekām.

Kāpēc jāvakcinējas klīnikā

Patstāvīgi veikt vakcīnas injekcijas nav ieteicams, jo var pieļaut vairākas kļūdas, kuras novedīs pie preparāta neefektivitātes. Turklāt, veterinārā klīnikā Rīgā dzīvnieks atradīsies pastāvīgā ārsta uzraudzībā, kurš nekavējoties veiks pasākumus alerģiskas reakcijas gadījumā.


Pie citām klīniskās vakcinācijas priekšrocībām var attiecināt šādus faktus:
  • Visas vakcīnas tiek uzglabātas stingri ievērojot ražotāja prasības, tāpēc tās ir aktīvas un nav bīstamas.

  • Pirms injekcijas veikšanas tiek veikta pilnīga dzīvnieka pārbaude. Ja ārstam ir aizdomas, ka vakcīna varētu kaitēt, viņš centīsies atrast alternatīvu vai arī no sākuma izārstēs dzīvnieku no esošajām slimībām.

  • Regulāra novērošana klīnikā, vadot vakcinācijas žurnālu, ļauj iegūt dzīvnieka pasi, kas paver iespējas ceļot bez ierobežojumiem.

  • Ja kādu vakcinācijas datumu nokavēs pats īpašnieks, klīnikas darbinieki piezvanīs un atgādinās, lai grafikā nebūtu novirzes.

  • Ja dzīvniekam ir hroniskas problēmas, veterinārārsts var sastādīt individuālu vakcinācijas shēmu, lai izvairītos no komplikācijām.


Normālas blakusparādības pēc vakcinācijas

Vairākumā gadījumu vakcīna ir novājināts jebkura vīrusa vai baktērijas celms. Tāpēc ir pilnīgi normāli, ka pēc vakcinācijas var parādīties dažas blaknes. Piemēram, var būt komplikācijas, kas saistītas ar inficēšanos ar parazītiem. Tāpēc pieredzējis ārsts pirms vakcinācijas pret trakumsērgu, ieteiks veikt ārstēšanas kursu ar prethelmintu preparātiem.


Lai saglabātu vakcīnas aktivitāti, izmanto palīgvielas. Dažas var izraisīt vietēju alerģisku reakciju, kura izzūd pēc neilga laika. Imūnās sistēmas aktivizācijas dēļ var būt novērojams vājums, paaugstināta temperatūra un uztura problēmas. Taču arī tās tāpat pāriet 2-3 dienu laikā.


Rīgā kaķu vakcinācija ir iespējama veterinārā klīnikā AMIS. Vairāk par piedāvātajiem pakalpojumiem var uzzināt zvanot pa tālruni 67 392 207.


Comments


bottom of page