top of page

Sunītis klepo - kā palīdzēt?

Ja ar savu suni bieži uzturies sabiedriskās vietās - tev šis ir jāzina!

Suņu klepus

Suņu klepus jeb "Audzētavu klepus", zinātniski pazīstams kā Bordetella bronchiseptica, ir ļoti lipīga elpceļu slimība suņiem, kuras izplatība ievērojami palielinās aukstajos mēnešos. Šis pieaugums lielā mērā ir saistīts ar palielinātu aktivitāti iekštelpās un ceļošanu transportā.


Neraugoties uz nosaukumu, audzētavu klepus izplatās ne tikai audzētavās. Inficēts suns var aplipināt ar šo slimību ikvienu suni, kas dzīvo kaimiņos, kuru satiek veterinārajā klīnikā, sabiedriskajā transportā, vai jebkur citur, kur nonāk tuvā kontaktā. Ar šo slimību var saslimt arī kaķi, taču tas notiek daudz retāk.

Suņu klepus
Lai gan tas parasti nav dzīvībai bīstams, tas var izraisīt smagākus apstākļus kucēniem, vecākiem suņiem un tiem, kuriem jau ir kādas veselības problēmas.


 Simptomi, kam jāpievērš uzmanība:

un nekavējoties jāsazinās ar AMI’S pa telefona nr. +37129400944
  • Klepus, Šķaudīšana, Iesnas, Izdalījumi no acīm, Letarģija, Apetītes zudums.

 


Profilakse un aizsardzība

  • Vakcinācija ir pirmā aizsardzības līnija pret audzētavas klepu. Lai gan vakcīna nevar pilnībā novērst slimību, tā ievērojami samazina tās smagumu un ilgumu. Pārliecinies, vai tava mājdzīvnieka vakcinācijas ir atjauninātas, īpaši ja plānots kāds ceļojums.

  • Kamēr suns jūtas slikti, pārliecinies, ka tas pienācīgi daudz atpūšas un uzņem daudz šķidrumu.

  • Izolēt: ja mājās ir vairāki mājdzīvnieki, izolē simptomātisku suni, lai novērstu slimības izplatīšanos.

Sazinies ar AMI’S: Piesaki vizīti, tiklīdz pamani kādu no simptomiem, negaidi līdz simptomi pasliktinās. Mūsu komanda ir gatava sniegt visaptverošu aprūpi, no diagnostikas līdz ārstēšanai.

 


Suņu klepus

Svarīgi ir arī ievērot labu higiēnu ikdienā 

gan mājās gan jebkur citur, kur jūs ar suni bieži atrodaties:


  • Regulāri notīri un dezinficē virsmas un priekšmetus, ar kuriem suns saskaras, piemēram, grīdas, mājdzīvnieku gultas, rotaļlietas, pārtikas un ūdens bļodas.

  • Biežāk mazgā suņa guļvietas piederumus un visas mazgājamās rotaļlietas, izmantojot karstu ūdeni un mājdzīvniekiem drošu mazgāšanas līdzekli, lai iznīcinātu mikrobus.

  • Uzturi suņa kažoku tīru un saķemmētu, lai izvairītos no spalvas savelšanās un samazinātu netīrumu un baktēriju uzkrāšanos.

  • Pēc pastaigām notīri suņa ķepas ar mājdzīvniekiem drošām salvetēm vai mitru drānu, īpaši pēc atrašanās sabiedriskās vietās.

 

Droši vērsies pēc palīdzības pie AMI’S

Mūsu veterinārārsti ar sapratni izturas pret mājdzīvnieku īpašnieku bažām un satraukumu, kas rodas, domājot par to, ka mīļais mājdzīvnieks var saslimt. Tāpēc AMI’S klīnika ir aprīkota ar vismodernākajiem diagnostikas rīkiem, lai efektīvi atklātu slimības, tostarp audzētavu klepu, to agrīnākajā stadijā.


Agrīna slimības atklāšana ir efektīvas ārstēšanas atslēga, un tā var būtiski ietekmēt suņa atveseļošanos un dzīves kvalitāti.

 

Kommentarer


bottom of page