top of page

Ūsaiņa ziemas kažoks: kā palīdzēt kaķim ar spalvu kunkuļiem.


 Ziemīgs laiks mūsu vecākajiem kaķu draugiem var nozīmēt ar kažoku saistītu problēmu saasināšanos. Ja esi pamanījis, ka kaķis cīnās ar matu bumbiņām/ kunkuļiem – mums ir daži padomi, kā atvieglot cīņu ar tiem.

Kaķim novecojot, viņa kopšanas paradumi var mainīties, kā rezultātā palielinās apmatojuma savēlumu rašanās iespējamība. Ziema saasina situāciju, jo kažoks var palikt vēl biezāks un iekštelpu apkures sistēmas var radīt sausāku vidi, izraisot spalvu izkrišanu vairāk nekā parasti.

 

Pazīmes, ka spalvas savēlumi rada diskomfortu:

-        Pārmērīga mazgāšanās, spalvas laizīšana

-        Bieža rīstīšanās vai klepus

-        Letarģija vai apetītes izmaiņas


Kā palīdzēt:


1. Kažoka ķemmēšana/kopšana

Maiga kažoka ķemmēšana un apkopšana palīdz noņemt izkritušo apmatojumu, pirms tas kļūst par spalvu bumbu. Izvēlies suku ar mīkstiem sariem un padari ķemmēšanu par daļu no jūsu kdienas rutīnas. Tas ne tikai palīdz uzturēt tīru kažoku, bet ir arī burvīga iespēja satuvināties ar savu mājdzīvnieku.

 

2. Ūdens

Pārliecinies, ka tavs kaķis uzņem pietiekami daudz šķidruma. Regulāri piedāvā svaigu ūdeni un apsveriet iespēju viņa uzturā iekļaut arī mitru pārtiku. Atbilstoša mitrināšana palīdz spalvai vienmērīgāk iziet cauri gremošanas sistēmai.

 

3. Ar šķiedrvielām bagāts uzturs

Konsultējies ar “AMI’S” veterinārārstiem par šķiedrvielām bagātas barības iekļaušanu kaķa uzturā. Specializēta kaķu barība, kas paredzēta, lai samazinātu apmatojuma bumbiņas, var būt lielisks papildinājums, nodrošinot nepieciešamās uzturvielas veselīga kažoka uzturēšanai.

 

4. Mājdzīvniekiem draudzīgi caurejas līdzekļi

Konsultējoties ar veterinārārstu, apsver iespēju lietot mājdzīvniekiem draudzīgus caurejas līdzekļus, kas var palīdzēt spalvai vieglāk iziet cauri gremošanas sistēmai, samazinot matu bumbu veidošanās iespējamību.

 

5. Iekštelpu gaisa mitrināšana

Cīnies pret iekštelpu gaisa sausumu, izmantojot gaisa mitrinātāju. Uzturot mērenu mitruma līmeni, var novērst pārmērīgu spalvas izkrišanu un samazināt matu bumbu veidošanās iespējamību.

 

6. Rotaļu laiks

Iesaisti savu kaķi regulārās rotaļās. Fiziskā aktivitāte ne tikai uztur viņus garīgi stimulētus, bet arī veicina dabisku spalvas izkrišanu, samazinot matu bumbu veidošanās risku.

 

7. Regulāras veterinārārsta pārbaudes

Ieplāno regulāras veterinārās pārbaudes, lai uzraudzītu vecāka gadagājuma kaķa vispārējo veselību. Mūsu klīnikas veterinārārsti var sniegt personalizētus padomus, pamatojoties uz tava kaķa vajadzībām un ar vecumu vai šķirni saistītiem apsvērumiem.

 
Katrs kaķis ir unikāls, tāpēc pielāgo šos ieteikumus, lai tie atbilstu tava kaķa individuālajām veselības prasībām. Izprotot pazīmes un veicot profilaktiskus pasākumus, tu varai nodrošināt savam mīļajam kaķim mājīgu ziemu bez apmatojuma bumbām un neērtībām.

Kommentare


bottom of page